Punkty szczepień w Łodzi – miejsca, godziny otwarcia i procedury

0
97

Wprowadzenie

Szczepienia to jedno z najważniejszych narzędzi w walce z pandemią COVID-19. W Polsce akcja szczepień trwa już od kilku miesięcy, a wraz z kolejnymi dostawami szczepionek liczba zaszczepionych osób rośnie. W mieście Łódź istnieje wiele punktów szczepień, gdzie mieszkańcy miasta i okolic mogą zarejestrować się i otrzymać swoją dawkę szczepionki. W tym artykule przedstawiamy informacje na temat punktów szczepień w Łodzi, godzin otwarcia oraz procedur.

Miejsca szczepień

W Łodzi istnieje wiele miejsc, gdzie można się zarejestrować i otrzymać szczepionkę. Najważniejsze z nich to:

  • Centrum Targowe Expo Łódź, ul. Politechniki 4
  • Hala MOSiR, ul. Maratońska 65
  • Stadion Miejski im. Władysława Reymonta, al. Unii Lubelskiej 2
  • Hala Atlas Arena, al. Bandurskiego 7

Godziny otwarcia

Punkty szczepień w Łodzi są czynne od poniedziałku do soboty. Godziny otwarcia są różne w zależności od miejsca szczepienia, ale zazwyczaj punkty otwierają się między godziną 8:00 a 10:00 i zamykają się między godziną 18:00 a 20:00. Warto pamiętać, że przed wizytą w punkcie szczepień należy sprawdzić godziny otwarcia danego miejsca.

Procedury

Aby zarejestrować się na szczepienie w Łodzi, należy skorzystać z Narodowego Programu Szczepień lub zarejestrować się telefonicznie. Należy pamiętać, że na szczepienie trzeba przyjść z dokumentem tożsamości oraz kartą pacjenta, jeśli ją posiada. W trakcie wizyty należy wypełnić ankietę dotyczącą stanu zdrowia oraz podać informacje na temat swojego stanu zdrowia i historii chorób. Następnie będzie można otrzymać szczepionkę. Po szczepieniu należy pozostać w punkcie szczepień przez około 15-30 minut w celu obserwacji reakcji organizmu.

Podsumowanie

Punkty szczepień w Łodzi to miejsca, gdzie mieszkańcy miasta i okolic mogą otrzymać swoją dawkę szczepionki.